اینستاگرام

علت ریزش فالوور

علت ریزش فالوور
علت ریزش فالوور

علت ریزش فالوور چیست  ؟

چرا پیجم ریزش میکنه ؟ دلیل کم شدن فالوورام چیه ؟ پیجم واقعیه ولی فالوورام میریزه علتش چیه ؟ چکار کنم فالوورام کم نشن یا ریزش فالوورم کمتر بشه  ؟ پیج خرید و میخوام تغییر کاربری بدم چکار کنم فالووراش کم نشه ؟ این سوالات هر روز در ذهن کاربران اینستاگرام که قصد ارتقا پیج دارند خطور میکند . از دست دادن فالوورها در اینستاگرام از همان ابتدا مسئله مهمی بود . ریزش فالوور در حالت کلی دو عالت عادی و غیر عادی دارد که در این مقاله  با توجه به تجربه ای که در سال های اخیر از خرید و فروش پیج اینستاگرام کسب کرده ایم صفر تا صد آن را مرور خواهیم کرد . همراه پارس کمره باشید با بررسی دلایل ریزش فالوورها و راه های جلوگیری از آن

عوامل تاثیر گذار در ریزش فالوورها کدامند   ؟

ما دلایل از دست دادن فالوورها را اگر بخواهیم به صورت چکیده مرور کنیم به گزینه های زیر اختصاص میدهیم  :

 • تغییر سبک فعالیت در تغییر محتوای پیج  
 • تغییر کاربری پیج  
 • غیر فعال بودن پیج  
 • فعالیت  غیر اصولی ادمین   
 • تبلیغات اشتباه 

خرید پیج واقعی اینستاگرام

 1. تغییر سبک فعالیت و ریزش فالوور

در  اطلاعات آماری  و ساختار کلی پیج  آیتم هایی داریم که نشان میدهد پیج  از سبک خاصی برخوردار بوده و  همین روال بخش قابل توجهی  از جذب فالوور را بر عهده میگیرد . مثلا  ” در اطلاعات آماری کلی در قسمت فالوورها نموداری داریم که نشان دهنده ساعات پر بازدید پیج ماست . تغییر ساعت فعالیت و انتشار پست و استوری خود میتواند نوعی تغییر سبک باشد   ”  تغییر سبک محتوا به راحتی میتواند علت ریزش فالوور در  پیج ما باشد  .  به طور کلی چند نکته مهم در سبک فعالیت ماست که نقض هر کدام از دلایل ریزش فالوور  و روند نزولی اطلاعات آماریست  به موارد زیر توجه کنید  : 

 • تغییر سبک فعالیت بر اساس ساعات پر بازدید پیج
 • تغییر سبک فریم بندی پست ، استوری  و سایر محتوا (حتی هشتگ گذاری  و کپشن  )
 • تغییر سبک حد فاصل انتشار محتوا که خود از دلایل اصلی ریزش فالوور است 

پیشنهاد کنترل ریزش فالوور با تغییر سبک

اگر به هر دلیل نمیتوانید سبک قدیم را ادامه دهید و مثلا از فریم پست های قبلی  ، تایم بندی انتشار محتوا ، نحوه تبلیغات و تبادل و…..  خسته شده اید چند نکته را رعایت کنید تا ریزش فالوور شما به حد اقل برسد .

 • ریزش فالوور زمانی که حس شود یعنی خارج از میل کاربران فعالیت میکنید پس سرعت این نوع تغییر سبک را کم کنید تا به فالوورها شوک وارد نشود  .
 • مزاحم  فالوورها نشوید  : اگر تغییر سبک شما مزاحمتی برای کاربران ایجاد نکند طبیعتا ریزش فالوور زیاد به چشم نمی آید . مثلا زیاد استوری نگذارید تا زیاد در پیشنهاد وضعیت قرار نگیرید تا مجبور نشوند شما را آنفالو کنند . یا همینطور بیش از حد با سبک جدید پست منتظر نکنید تا کاربران قبل از محتوا از اهداف شما مطلع شوند تا شاید بین فالوورهای شما باقی بمانند .

 2. تغییر کاربری پیج و ریزش فالوورها

یکی از پر تنش ترین نوع ریز فالوور تغییر کاربری است . به طوری که گاها با برخی اشتباه ها رنکینگ پیج را برای همیشه از دست میدهید . برای درک بهتر این علت ریزش فالوور بهتر است یک مثال را مرور کنیم  : تصور کنید بدون اینکه از قبل اطلاع دهید میخواهید یک مغازه فروشگاهی لباس مردانه را به یک فروشگاه کیف و کفش زنانه تبدیل کنید ، با وجود اینکه هر روزه بیش از 1000 مشتری اعم از مشتری های ثابت و جدید  از کاربری قبلی به مغازه شما مراجعه میکند . این هم برای شما ملال آور است و هم برای کاربران شما چرا که تصمیم  کاربران از مراجعه به شما خرید لباس مردانه است نه خرید کیف و کفش آن  هم از نوع زنانه . در واقع شما در حالی که بر خلاف تصور  شخصی که قصد خرید لباس دارد ویترین کیف و کفش خود را تبلیغ میکنید ، از طرفی هم هیچ بهانه ای ندارید که ایشان را شیفته خرید محصول خود کنید چون جنسیت ایشان مرد  و مشتریانی که میتوانند ازشما خرید کنند خانم هستند . بنابرین تغییر کاربری شما یک شوک به کاربران شما وارد میکند  و طبیعتا بخش قابل توجهی از کاربران فعال را از دست میدهید .  تغییر کاربری اصول دارد و کسانی که پیج های با ریچ میلیونی را یک شبه تغییر کاربری میدهند و انتظار دارند ریزش فالوور صورت نگیرد و فعالیت حرفه ای مانند گذشته دنبال شود سخت در اشتباه هستند . تغییر کاربری غیر اصولی نه تنها علت ریزش فالوور بلکه از آن مهمتر لایک و ویو شما را به حد اقل میرساند . ( در مقاله ای اصول تغییر کاربری را مفصل توضیح خواهیم داد )

پیشنهاد کنترل ریزش فالوور در تغییر کاربری (بسیار مهم )

 الف : پست ها را حذف نکنید

طبیعتا برای تغییر کاربری پیج باید پست های زیادی را بردارید . ازین جهت بدانید حذف دسته جمعی پست ها نه تنها دلیل ریزش ناهانی فالوور شما میشود بلکه ممکن است پیج شما دیسیبل گردد . این تجربه ما در خرید و فروش پیج است و بارها دیده ایم کاربران با  حذف دسته جمعی پست ها هم ریزش فالوور بالایی داشته و هم گاها پیج را از دست داده اند . بنابر این به جای حذف پست ها آنها را آرشیو کنید

 ب: پست ها را به مرور بردارید

اگر یک پیج واقعی و اکتیو را تغییر کاربری میدهید طبیعتا آخرین پست های شما در وضعیت جذب فالوور است . حذف پست های اخیر میتواند جذف فالوور را صفر کند و خود دلیل بر ریزش فالوور پیج شود . بخاطر همین به صورت دسته جمعی از انتها پست ها را در چند نوبت در چند روز  آرشیو کنید .

 پ: تا جایی که میسر است یه کاربری مرتبط تغییر کاربری دهید

مثلا اگر شما پیجی را با کاربری دابسمش  به کاربری فروش لوازم آرایشی  تغییر کاربری میدهید در واقع پیج سرگرمی را به بیزینسی تغییر داده اید . بنابراین   بهتر است :

 • ابتدا با موضوعات آرایشی و بهداشتی  محتوای دابسمش تولید کنید 
 • سپس پس از مدتی پست های تبلیغاتی خود را بین پست های سرگرمی جدید منتشر کنید 
 • به مرور پست های دابسمش سبک جدید را بردارید
 •  و در نهایت پست ها تماما تبلیغاتی شوند 

با این ترفند به بهترین شکل مانع ریزش فالوور خواهید شد . 

 ت: به محتوای قبلی دقت کنید  :

اگر محتوای قبلی غیر اخلاقی یا سیاسی است طبیعتا کامنت هایی خواهید داشت که فالوورهای جدید جذب نمیشوند و دوباره ریزش فالوور سراغتان می آید . به همین جهت ابتدا کامنت ها را ببندید تا  فالوورهایی که  تعامل نادرست دارند شما را ترک کنند یا غیر فعال شوند  و فالوورهای جدید نیز در پیج باقی بمانند  

 ث: پس از تغییر کاربری در برخی موارد فعال تر باشید

بر خلاف آنچه که گفتیم در مواردی فعالیت خود را کم کنید تا ریزش فالوور بیشتر نشود ،  در برخی موارد نیز باید فعالیت شما دو چندان شود  چرا که ایجاد نکردن تعامل با فضای جدید پیجتان خود  از دلایل ریزش فالوور میباشد . مثلا  :

 • هشتگ های مربوط به کسب و کار خود را فالو کنید
 • از هشتگ های مربوط به کسب و کار جدید داخل کپشن و زیر کپشن  پست ها و همچنین در استوری ها استفاده شود 
 • هایلایت خود را با عناوین مربوط به کسب و کار جدید تنظیم کنید .
 • پیج های مربوط به کسب و کار خود را بیشتر فالو کنید ، لایک و کامنت زیر پست های همکاران نیز فراموشتان نشود .
 • کلمات کلیدی استخراج کنید و هر هفته به موضوعات جدید بپردازید . 
هزینه ماهیانه پشتیبانی و سئو سایت

 3. غیر فعال نشوید

دیگر علت ریزش فالوور که بسیار طبیعی هم به نظر میرسد  فعالیت ضعیف ادمین است . دسته ای از فالوورهای شما هستند که هر از گاهی  فالووینگ ها را چک  میکنند و پیج های کمرنگ  و غیر فعال را آنفالو میکنند . این دسته فالوورها خیلی ارزشمند هستند چرا که از فعال ترین پیج ها محسوب میشوند . فالووری که چنین زمانی برای آنالیز پیج خود صرف میکند طبیعتا تعامل بسیار خوبی میتواند باشما داشته باشد . بنابراین اگر به هر دلیلی نتوانستید مدتی فعالیت کنید  هر از گاهی چند دقیقه وقت بگذارید و فالوورهای خود را کنکاش کنید .

 4. فعالیت غیر اصولی بیشتر = ریزش فالوور بیشتر

خیلی ساده است . شما قرار است از فعالیت روزانه خود پست بگذارید تا اطرافیان شما پست شما را ببینند و تعامل ایجاد کنند و شاید در اکسپلوور قرار گرفته و بازدید بیشتری بگیرید . حال اگر قرار باشد نکات زیر را رعایت نکنید بدانید نه تنها ریزش فالوور خواهید داشت بلکه ممکن است پیج شما برای همیشه از بازدیدهای بیشتر اکسپلوور و هشتگ و… حتی بازدید توسط  فالوورهای خودتان محروم شود .

 الف : بیش از حد پست منتشر نکنید

یکی از دلایل ریزش فالوور تولید محتوای بیش از حد است . فالوورهای شما دوست ندارند همیشه در رخدادها محتوای شما را ببینند . بلکه میخواهند هر روزه با اتفاقات جدید در دسته بندهای جدید روبرو شوند . از آنجایی که شما قرار نیست در دسته بندیهای مختلف کار کنید بهتر است با تولید پست های تکراری و یا بیش از حد باعث ریزش فالوور پیج خودتان نشوید .

 ب: استوری های بیش از حد نگذارید  :

شاید این آمار دقیق نباشد اما حدود نیمی از کنکاش کاربران در صفحات مجازی به استوری ها ختم میشود . استوری ها هم ساده تر و هم کمی بخاطر کنجکاوی ما جذابیت بالایی دارد . اگر زیادی استوری منتشر کنید شاید آنفالو و یا در وضعیت MUTE قرار بگیرید و دیگر استوری های شما را نبینند . استوری تکراری ، بی موقع و زیادی دلیل ریزش فالوور شما خواهد بود ، شک نکنید 

 پ: تنوع ایجاد کنید

ادمینی که نتواند تنوع ایجاد کند باید  نه تنها منتظر ریزش فالوور باشد بلکه برای همیشه قید پیشرفت پیج را بزند . آنچه که برای رفتن به اکسپلوور ، ماندن در اکسپلوور ، ماندن در لیست پیشنهادات  فالو و استوری و…. لازم داریم مستلزم تنوع در سبک شماست . متنوع اگر نباشید هیچ گاه رنگ پیشرفت نخواهید دید . در مقاله تنوع در اینستاگرام توضیحات کامل خواهیم داد .

 ت. از  پیام تبلیغاتی مکرر و بیهوده بپرهیزید  :

اگر از تجربه ما در خرید و فروش پیج میخواهید بهره ببرید ، به ندرت از دایرکت ها  و کامنت های  تبلیغاتی استفاده کنید . ارسال مکرر پیام های تکراری به فالوورها و کامنت گذاشتن بدون رعایت حال دیگران زیاد جالب نیست میتواند به راحتی خود علت ریزش فالوور در پیج شما شود  تبلیغات باید جذاب باشد  !!  در واقع این کاربر است که باید به سمت تبلیغات شما بیاید و کنجکاو شود چه خدماتی میتوانید به او بدهید  . بدانید که : 

 • تکرار دایرکت های تبلیغاتی منجر به بلاک شدن شما خواهند شود
 • کامنت های تبلیغاتی زیر پست های نامرتبط هیچ ورودی ندارد 
 • و در نهایت ایجاد مزاحمت  در محیط دایرکت کاربران که محیطی امن است موجب آنفالو شدن و ریزش فالوور شما میشود .
 ث: نپرداختن به ایونت ها

این گزینه هم دقیقا در دستور العمل های کار ادمین است . ادمین باید همیشه به ایونت ها احترام بگذارید و سریعا واکنش متنوعی نشان دهد . بیشترین تاثیر فاکتورهای الگوریتم اینستاگرام با ایونت ارتباط مستقیمی دارد .  پیشنهاد میکنیم همیشه مراقب اتفاقات روز باشیم که بیشترین لایک و ویو را دارد . در غیر این صورت آمار ریزش فالوور شما را نهایتا در حالت درجا نگه میدارد و تنها موقعیت ها را از دست  میدهید .

خرید اکانت واقعی کلش

 5. تبلیغات  اشتباه و از دست دادن فالوورها

تبلیغات همیشه موجب پیشرفت شماست . اما تبلیغات اشتباه بدون شک از دلایل ریزش فالوور میتواند باشد . چند نوع تبلیغات رایج است که در سرتاسر جهان کاربران اینستاگرام با آنها سر و کار دارند 

 •  تبلیغات بنری در پیج و سایت های پر بازدید
 • تبلیغات از طریق تبادل فردی و گروهی
 • تبلیغات تگ گذاری زیر پست ها
 • تبلیغات اسپانسری (پروموت)
 • تبلیغات کمپین های برگزاری مسابقه 

چکیده پیشنهاد ما به شما در این مورد : هر بستری برای تبلیغات انتخاب نکنید و دنبال نزدیکترین بستر تبلیغاتی در فیلترهای زیر باشید  :

 • کاربری 
 • رده سنی 
 • جنسیت 
 • ملیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *