سایت

سئو سایت بخش اول

آموزش رایگان سئو سایت

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”146″ img_size=”900*500″ alignment=”center” parallax_scroll=”no”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text text_larger=”no”]

آموزش رایگان سئو سایت

بخش اول

search engine optimization  یا همان بهینه سازی موتور جستجوی گوگل با نام اختصاری seo یک دانشی بس پیچیده است که ما را در هر ثانیه از رقابت روبروی یکدیگر نگه میدارد . در این دوره آموزشی سایت پارس کمره شما قرار است آموزش رایگان سئو سایت را با ارائه مثال دنبال کنید  . ما برای هر مبحثی یک مثال به همراه داریم تا شما عزیزان در دنبال کردن مباحث طراحی و پشتیبانی خسته  نشوید  . حال در آموزش سئو سایت شما قرار است مباحث زیادی را دنبال کنید که ما در هر بخش از آموزش کلی مثالهای جذاب و حقیقی داریم  . با پارس کمره همراه باشید . در بخش اول به تعریف سئو و اصول و قواعد سئو  و زمینه سازی سایت میپردازیم تا شما را با جزییات آموزش آشنا کنیم . آموزش سئو سایت را هم در سئوسازی محتوا و هم صدها فاکتور دیگر با پارس کمره دنبال کنید .

طراحی سایت ووردپرسی با پارس کمره

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text text_larger=”no”]

آموزش سئو سایت بخش اول

کلیات سئو سایت

یک مثال بسیار جذاب برای داشتن سئو مناسب سایت

 • فرض کنید شما  به یکی از کشورهای غربی سفر کرده اید و هیچ اطلاعات از این کشور نداشته اید . حال که به آنجا پا میگذارید سوالاتی را از شما میپرسم که در ادامه ربط آنها را به بحث آموزش سئو سایت توضیح خواهم داد
 • آیا شما میتوانید به زبان آنها صحبت کنید ؟
 • آیا شما معیارهای شناختن خود به آنها را میدانید ؟
 • آیا شما میتوانید در همان روز اول به اهالی محل خود را معرفی کنید ؟
 • آیا شما میتوانید در همان روز اول در آن شهری که هستید مشهور شوید ؟
 • آیا از فرهنگ آنها چیزی میدانید و یا از نزدیک دیده اید ؟
 • آیا میدانید در قوانین آن کشور چه کارهایی  جرم  ؟
 • آیا میدانید در صورت انجام کارهای خلاف چه جریمه هایی برای شما وزن میشود ؟
 • آیا میدانید باید چگونه روابط عمومی خود را تنظیم کنید ؟
 • آیا از آداب و رسوم آنها و شرکت در مراسم های ملی آن کشور اطلاعاتی دارید ؟
 • آیا میدانید که مردم آن شهر از چه دسته از  آدمها بیشتر استقبال میکنند ؟
 • و………………….؟ هزاران سوال که شما را به عنوان یک بیگانه قلمداد میکند

خب نظر شما چیست ؟ وجود این پرسشها برای یک سئوکار باید مفهوم داشته باشد  . اما اگر تجربه ای مفید در زمینه سئو سایت ندارید شاید نتوانید مفهوم این سوالات را به خوبی درک کنید  . تو ضیح کلی که باید به شما بدهم این است که شما زمانی که اولید بلاگ خود را در یک شبکه و سایت اجتماعی نوشتید پا به همان کشور بیگانه گوگل گذاشته اید  . در این کشور شما غریب هستید   .

نکته ای از مثال سئو سایت  :

شما اگر در همان روزهای اول مهاجرت مرتکب کارهای خلاف شوید مردم شما را به عنوان یک خلافکار میشناسند . پس بدانید که در این صورت کاری بسیار سخت دارید و جبران کردن و تغییر دیدگاه مردمی کار بسیار دشواری خواهد بود .

هر گونه که شما در همان اوایل فعالیت ، خود را به گوگل معرفی کنید ، گوگل نیز همانگونه با شما رفتار خواهد کرد .

*************

 1. اولین نکته ای که باید در سئو سایت رعایت کرد چیست ؟

جواب این است . باید خودتان باشید  . نه از متن کپی برداری شده استفاده کنید و هیچ گونه محتوای دیگری را کپی نکنید  . تنها آن جیزی را که برای معرفی دارید استفاده کنید  . نگران نباشید شاید اطلاعات شما کمی در جمله سازیها مشکل داشته باشد اما بدانید که همین اطلاعات بسیار مفیدتر از محتوای کپی میباشد  .چرا که محتوای کپی در سئو سایت جنان ضربه ای ممکن است به سایت وارد کند که دیگر آن لین را در هیچ کجای نتایج گوگل نتوانید مشاهده کنید .

در مرحله اول باید بدانید که به هیچ وجه از مطالب کپی استفاده نکنیم  .

سوال : در چه صورت محتوای کپی در سئو سایت تاثیر مثت دارد ؟

تنها در یک صورت محتوای کپی برداری شده در سئو سایت تاثیر مثبت دارد آن هم زمانیست که محتوایی که سایت مخاطب شما آن را درج کرده است هنوز گوگل آن را ایندکس نکرده باشد .

اما به دو دلیل همین کار نیز کار شایسته ای نیست

 • یکی اینکه نمیتوانید به خوبی ثابت کنید که آن محتوا در گوگل ایندکس نشده باشد
 • دوم اینکه این کار از نظر عقلانی نیز جرم است و حقوق سایت دیگر را پایمال کرده اید

ما برای رسیدن به قله های سئو و کسب تجربه باید فاکتورهای گوناگونی را دنبال کنیم اما آنقدر در روند یادگیری سئو سایت این فاکتورها زیاد و برای هرکدام باید مدتها وقت بگذاریم که صلاح دیدیم قبل از اینکه بگوییم برای داشتن یک سئو خوب باید چکار کنیم ، از نبایدهایی توضیح دهیم که انجام آن برای سایت و کسب و کارتان مضر میباشد   . بنده نکاتی را گردهم آورده ام که علاو بر تجربه کاری ، یک دیدگاه عمومی و مورد توجه سئوکاران حرفه ای میباشد  با ما همراه شوید

سوال :   چکار کنیم که محتوای سایت در کمترین زمان ایندکس شود ؟

روشهایی وجود دارد که در راستای سئو سایت و امنیت محتوای خود نزد گوگل ،  شما میتوانید زودتر از زمان تعیین شده به گوگل درخواست ایندکس شدن لینک را ارسال کنید

  • اولین و بهترین روش برای ایندکش شدن سریع لینک Fetch کردن آن است
  • به محیط سرچ کنسول سایت خود بروید
  • همانند تصویر زیر لینک صفحه تازه منتشر شده را وارد کنید
  • وضعیت آنلاین لینک صفحه را گوگل به شما نشان میدهد
  • اگر همانند تصویر دوم بود ( چنانچه برگه یا نوشته و یا محصولی را تازه وارد کرده باشید وضعیت لینک دقیقا همانند تصویر دوم میباشد ) شما باید درخواست ایندکس شدن لینک را ارسال نمایید
  • روی گزینه request indexing  کلیک کنید
  • سپس گوگل لینک شما را آنالیز میکند
  • چنانچه لینک سایت مشکلی نداشته باشد تصویر سوم برای شما ظاهر میشود .
  • راه دیگر این است که محتوای سایت را همراه با لینک دادن به سایت در شبکه های اجتماعی منتشر کنیم
  • راه دیگر این این است که از صفحات دیگر سایت صفحه تازه منتشر شده لینک دهیم  ( مبحث اینترنال لینک ) .
  • سعی کنیم این کار را در لینکها با کیفیت سایت انجام دهیم

 

آموزش محتوانویسی سایت با پارس کمره

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text text_larger=”no”]

آموزش سئو سایت

************

 2. زمینه سازی سایت برای داشتن یک سئو سایت بهینه

مثال سایت : از آنجایی که ما به یک کشور بگیانه مهاجرت کرده ایم علاوه بر اینکه باید واکنش صحیح نشان داده و از عکس العمل خوب مردم آنحا برخوردار باشیم ، باید از برخی ویژگیهای پایه نیز برخوردار باشیم . فرض کنید که ما دجر یک بیماری هستیم  . دیگر فرقی برای مردم آنجا ندارد که ما چگونه فردی از نظر رفتار و کنش هستیم  . تا جایی که بتوانند سعی میکنند با شما در تماس نباشند تا از شما آسیبی نبینند . خب در این صورت نتیجه میگیریم که باید برای داشتن سئو سایت بهینه سایت ما بیمار نباشد . خب شایت کمی خنده دار باشد که مگر سایت بیمار هم داریم . بله در ادامه به برخی از نکات مربوط به یک سایت بیمار اشاره میکنیم .

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text text_larger=”no”]

آموزش رایگان سئو سایت

سایت بیمار چیست ؟

سایتی که دچار یکی از خللهای زیر باشد را در مبحث سئو سایت سایت ، سایت بیمار مینامند  .

 • کدنویسی های بهینه سازی نشده قالب سایت
 • استفاده از پلاگین های مخرب
 • تنظیمات غیر حرفه ای پلاگین ها  و ماژوال ها
 • نداشتن مدیریت صحیح روی محیط سرچ کنسول
 • استفاده از عسها و کلیپهای ویدیویی حجیم
 • ریسپانسیو نبودن قالب سایت
 • دسته بندی نکردن مطالب و بی نظمی در موضوعات سایت
 • و در نتیجه لود نشدن سریع سایت به هر دلیل

کدنویسی قالب

زمانی که کدنویسی های قالب سایت بهینه نباشند  و مخصوصا فایلهای css  بیش از حد تولید شوند و در مجموع کدنویسی غیر حرفه ای صورت بگیرد بی شک با مشکل لود نشدن سریع سایت روبرو خواهیم شد که یکی از معضلهای سایتهای کند است  . این عمل تاثیر مستقیم و مخربی روی سئو سایت دارد . گوگل نتیجه سرعت لود شدن سایت را یکی از معیارهای اصلی برای ربته بندی در نظر میگیرد .

استفاده از پلاگین های مخرب

پلاگین ها دانش پیجیده ای را به همراه دارد  و به صورت مستقیم و غیر مستقیم سئو سایت ما را مورد تاثیرات مثبت و منفی خود قرار میگیرد . ما برای هر سایت تنها به یک قالب نیازمندیم  . اما پلاگینهای زیادی را در روند رشد و بهینه سازی سئو سایت و دوره پشتیبانی سایت نیاز داریم  .

سوال : بهترین راه تهیه پلاگین ووردپرس چیست ؟

آن چیزی که بنده در تجربیات خود در زمینه طراحی  و سئو سایت داشته ام ، به ایده من بهترین راه برای تامین پلاگین ووردپرس و تضمین بی خطر بودن آن ، تهیه پلاگین از روی یک هاست دیگر است .  بنده بارها با پلاگین ها به مشکل خورده ام . اما اکنون هر افزونه ووردپرسی را که نیاز دارم از روی هاست یکی دیگر از سایتهایم برمیدارم  . و هیچ مشکلی دیگر با هیچ یک از افزون ها ی سایت ندارم . در مورد قالب ووردپرس نیست به همین شکل عمل میکنم .

 مدیریت صحیح  سرچ کنسول

شما در اوایلی مدت زمان راه اندازی سایت برای داشتن سئو سایت اولیه  باید مرتبا محیط سرچ کنسول را بررسی و مدیریت کنید  . در آموزش مدیریت صحیح سرچ کنسول سایت میتوانید کلیه مباحث مبوط به سرج کنسول را دنبال کنید . از مشاهده ارورها و وارنینگ ها هیچ هراسی نداشته باشید . کلیه هشدارهای سرچ کنسول برای مدیریت بهتر سایت در نتایج گوگل به کمک ما آمده اند . در طول مدیریت سایت بارها ممکن است با این هشدارها روبرو شوید اما کلیه این مطالب را جدی بگیرید تا در سئو سایت خود موفق باشید .

استفاده از داده های حجیم در سایت

برخی از سایتهایی که دیر لود میشوند را آنالیز کنید . متوحه خواهید شد که آن برگه از سایت دارای عکسهایی هستند که حجم آنها بالاهستند و همین حجمهای بالاید دیتا در در سایت یکی از جدیترین دلیل کندی سرعت لود شدن سایت است .کاربران گرامی توجه کنید به نظر من تلاش کنید اگر واقعا به فکر بهینه شدن سئو سایت هستید هیچ عکسی که حجم بالاتر از 50 کیلوبایت دارد را در سایت خود آپلود نکنید همچنین هیچ فیلمی را مستقیم در سایت آپلود نکنید و تا جایی که میتوانید از گزینه embed استفاده کنید که بهترین راه برای نشان دادن فایلهای ویدیویی میباشد  .

 • ریسپانسیو نبودن قالب سایت

این مورد نیز مربوط به کد نویسی سایت میباشد که  اگر شما آموزش سرچ کنسول را مطالعه نمایید در بخش همخوانی سایت در موبایل یا همان mobile friendly این مطالب ذکر شده است که تاثیر بسزایی در بهینه بودن سایت نزد گوگل و کاربران دارد  . ما  معولا 4 دیوایس یا همان دستگاه رایج در بین کاربران داریم .

 • pc
 • laptop
 • tablet
 • mobile

سایت شما باید برای هر کدام از این 4 دستگاه سازگار بودن و همخوانی کامل را داشته باشد  . حال دیگر به قالب سایتتان بستگی دارد  که واکنشگرا باشد یا نه

 • دسته بندی نکردن مطالب

در پیشخوان ووردپرس ما میتوانیم در بخش دسته ها و برچسبها کلیه مطالب سایتمان را دسته بند کنیم . مثلا در نظر بگیرید یک فروشگاه اینترنتی در سایت راه اندازی کرده اید  . حال برای سئو سازی سایت باید دست به دسته بندی کردن محصولات بزنید . ما در این بین از دسته بندی ها ابتدا دو دسته به نام ” محصولات زنانه ” و ” محصولات مردانه ایحاد میکنیم  ” و کلیه محصولات را تفکیک کرده و زیر مجموعه همین دو دسته قرار میدهیم . اما در این بین ممکن است در سئو سازی سایت نیاز به دسته بندی های بیشتری داشته باشیم . مثلا برای محصولات زنانه از رده های سنی و یا نوع محصولات استفاده کنیم که در کل به سلیقه شما بستگی دارد  . اما دقت کنید که دسته بندیها بسیار کار را میتواند برای کاربران راحت تر و یا سخت تر کنند  .

 • برچسب گذاری در مطالب سایت

ما در بحث سئو سایت یک قسمتی داریم به نام برچسب ها که میتوانند در جستجوی مطالب زیر شما را در نتایج گوگل بهتر به نتیجه برسانند .

 • یک پرسش خاص (مثال : بهترین سایت برای یادگیری سئو سایت چیست ؟ )

 1. خب من همین سوال را به عنوان برچسب قرار میدهیم
 2. شما همین سال را در گوگل سرچ کنید  .
 3. هر جا که لینک سایت پارس کمره در نتایج گوگل دیدید بی شک لینک همین برچسب میباشد .
 4. این مورد در سئو سایت بسیار تجربه خوبی را برای شما به جا خواهد گذاشت
 • یک پرسش همگانی ( مثال : روشهای یادگیری سئو سایت  )

عبارتهایی مثل روشهای … ، راه های ….، جدیدترین مدل …..، قیمت روز ……، بهترینهای  و… از دسته عبارتهایی هستند که میتوانید در گوگل ترندز با یکدیگر مقایسه کرده و بین برچسب های مورد علقه خود بگذارید  تا نتیجه بهتری را در نتایج جستجوی گوگل داشته باشید  .

آموزش انتخاب کلمات کلیدی سایت با پارس کمره

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text text_larger=”no”]

آموزش سئو سایت

3.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *